P.W. BIBMOT BIK SP. J.

O firme

Firma została założona przez trzech braci Zdzisława, Stanisława i Kazimierza 18 czerwca 1993 roku. Rozpoczęła swoją działalność od dzierżawy dawnych obiektów Polmozbytu w Mielcu przy ulicy Przemysłowej 61, które następnie nabyła w 1998 roku.

Już w pierwszych miesiącach działalności BIBMOT stał się liderem na lokalnym rynku w działalności usługowej i handlowej w branży motoryzacyjnej.

W firmie pracuje jeszcze dwójka rodzeństwa: Anna, która pełni funkcję Głównej Księgowej, oraz Krzysztof pełniący funkcję Kierownika ds. Handlowych. Wszechstronna pomoc w zakresie działalności firmy wykazuje również piąty z braci Bik - Andrzej prowadzący wspólnie z Zdzisławem działalność na terenie Śląska.

Na koniec 2000 roku Zdzisław zrezygnował z udziałów w firmie BIBMOT z uwagi na prowadzoną szeroką działalność gospodarczą na Śląsku, gdzie między innymi zarządza fabryką "FASING" S.A.

W pierwszych latach BIBMOT oprócz świadczenia szerokiej gamy usług w branży motoryzacyjnej zajmował się sprzedażą samochodów FIAT, oraz FSO POLONEZ. 1996 roku firma została dealerem Obiekt Fiat przy ul. Przemysłowej DAEWOO. W obiektach na ulicy Przemysłowej oferowano zarówno samochody wyprodukowane przez Daewoo Motor Polska w Lublinie jak i Daewoo FSO Motor w Warszawie oraz FSD w Nysie.

Po wybudowaniu nowego salonu w 1998 roku przeniesiono sprzedaż samochodów osobowych na ul. Drzewieckiego, a po zakończeniu budowy całej stacji usługowo-handlowej rozszerzono w nowych obiektach działalność o obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną samochodów Daewoo Fabryka Motor w Warszawie.

W 2002 i 2003 roku współpraca z powyższymi fabrykami z powodu ich upadłości lub braku produktów do sprzedaży uległa znacznemu ograniczeniu. Rozszerzanie działalności usługowej i sprzedażowej jest systematyczne i sprawia, że na dzień dzisiejszy firma obsługuje w usługach i handlu około siedem tysięcy osób miesięcznie.

BIBMOT znany wśród firm importujących pojazdy dostawał oferty współpracy z wielu źródeł. Ostatecznie wybrano ofertę Renault Polska dla obiektu na ulicy Drzewieckiego oraz Fiat Auto Poland dla obiektu na ulicy Przemysłowej.